Достапни линкови

КФОР отвори пункт на алтернативниот пат кон Јариње


Единиците на КФОР изутринаtа кај местото Чирковиќ поставија контролен пункт на новиот алтернативен пат, кој преку преминот Јариње на косовско-српската граница, води до магистралниот пат кон српскиот град Рашка.
Овој алтернативен пат е проширен по инцидентот на граничниот премин кон крајот на септември.
Припадниците на КФОР изутринава ја посетија и блокадата на мостот, со цел да ги убедат локалните срби да ја отстранат барикадата.
XS
SM
MD
LG