Достапни линкови

Внукот на северно корејскиот лидер на школување во БиХ


Russia -- North Korean leader Kim Jong Il, is welcomed with bread and salt in front of his armored train upon his arrival at the Bureya railway station, eastern Siberia, 21Aug2011
Шестнаесет годишниот Ким Хан-сол, внук на претседателот на Северна Кореја, Ким Џонг-ил, допатува во Босна и Херцеговина, каде ќе почне да се школува на Колеџот на обединетиот свет во Мостар.
Ким Хан-сол слета вчера попладне во Сараево привлекувајќи големо внимание кај новинарите и јавноста.
Тој е првиот ученик од Северна Кореја, кој ќе го посетува овој Колеџ.
Ким Хан-сол во Мостар ќе се школува и ќе живее две години и за тоа време ќе биде сместен во интернат.
XS
SM
MD
LG