Достапни линкови

Саудиска Арабија разгледува мерки поради заговорот врз Амбасадорот


Saudi Arabia -- King Abdullah bin Abdul Aziz
Саудиска Арабија соопшти дека разгледува „решителни“ мерки како одговор на иранскиот заговор за убиство на нејзиниот Амбасадор во Вашингтон.
Саудиското Кралство соопшти дека е во контакт и координација со САД чии власти обвинија две лица по потекло иранци за заговор за убиство на Амбасадорот Адел ал Џубеир.
XS
SM
MD
LG