Достапни линкови

Вељановски и Арифи денеска на средби со Александра Кас Грање


Кас Грање вчера се сретна со Груевски
Претседателот на Собранието на Македонија Трајко Вељаноски денеска ќе се сретне со Александра Кас Грање, директор на Директоратот на Европската комисија за проширување, која ќе му го предаде Извештајот за напредокот на Република Македонија. Со директорот на Директоратот за проширување на Европската комисија Александра Кас Грањe средба ќе има и Заменик-претседателот на Владата задолженa за европски прашања Теута Арифи.
XS
SM
MD
LG