Достапни линкови

Еврокомесарот Филе во посета на Црна Гора.


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе денеска во Црна Гора ќе ја донесе препораката за отпочнување на пристапните преговори со таа земја.Евро комесарот Филе ќе разговара со претседателот Филип Вујановиќ и со други официјалните претставници во Подгорица.
XS
SM
MD
LG