Достапни линкови

Времето претпладне сончево, попладне облачно


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне во северните делови ќе има зголемување на облачноста со локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.
Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени.
Во Скопје и околината ќе биде сончево со умерена облачност и температура до 23 степени
XS
SM
MD
LG