Достапни линкови

Папандреу: Грција преговара за намалување на долгот


Грција преговара со партнерите од еврозоната за намалување на долгот. Ова денеска го изјави грчкиот премиер Јоргос Папандеру за време на владината седница без да соопшти детали. Тој додаде дека се надева на смели одлуки за справување со должничката криза на претстојните самити на Г-20 и Европската унија.
XS
SM
MD
LG