Достапни линкови

Тадиќ: Белград е подготвен за продолжување на дијалогот со Приштина


Српскиот престедател Борис Тадиќ денеска изрази задоволство за препораката на Европската Комсијата Србија да добие статус кандидат за членство во ЕУ. Тој додаде дека Белград е подготвен за да продолжи со дијалогот со Приштина што комисијата го одреди како клучен приоритет за отаврање на пристапните преговори. Тој ова го изјави по средбата со италијанскиот министер за надворешни работи Франко Фратини.
XS
SM
MD
LG