Достапни линкови

Серија бомбашки напади во Ирак, 15 загинати


15 луѓе загинале, а 50-тина биле повредени во денешната серија бомбашки напади врз полициски станици во Багдад. Во неколку населби во Багдад експлодирале автомобили бомби пред полициски станици, но дел од жртвите се и случајни минувачи.
XS
SM
MD
LG