Достапни линкови

Авганистански дипломат, нов шеф на УНМИК


Фарид Зариф
Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун го наименува авганистанскиот дипломат Фарид Зариф за нов специјален претставник на Светската организација на Косово и нов шеф на УНМИК. Зариф доаѓа на местото на италијанецот Ламберто Заниер кој беше на чело на УНМИК до јуни.
XS
SM
MD
LG