Достапни линкови

Русија и Кина - договори за соработка во вредност од 7 милијарди долари


Рускиот премиер Владимир Путин денеска во Пекинг разговараше со кинескиот претседател Ху Џинтао. По средбата, двајцата претседатели оценија дека постојано се унапредува стратегиското партнерство меѓу двете земји. Русија и Кина, за време на оваа посета на Путин, потпишаа договори за економска соработка во износ од 7 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG