Достапни линкови

Времето денеска сончево и потопло


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и потопло. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 11 до 23 степени.
Во Скопје и околината температурата ќе достигне до 21 степен.
XS
SM
MD
LG