Достапни линкови

Камиров на средба со Гросман и Штајнер


Узбекистанскиот претседател Ислам Каримов денеска се сретна со американскиот претставник во Авганистан и Пакистан Мајк Гросман и германскиот специјален пратеник Михаил Штајнер. Тие на средбата разговарале за поддршка на авганистанската економија. Гросман и Штајнер ја оцениле како значајна соработката со Узбекистан во напорите да се внесе стабилност во Авганистан.
XS
SM
MD
LG