Достапни линкови

Најмалку 8 работници загинале при пожар во Казахстан


Најмалу 8 работници денеска загинале при пожарот што избувнал во скалдиште за нафта во близина на градот Актаи во западниот дел на Казахстан. Државната фирма која стопанисува со складиштето соопшти дека работниците ја чистеле опремата кога избувнал пожарот. Локалните власти соопштија дека се уште се непознати причините за пожарот и дека успеле да превенираат, односно да не дозволат да се прошири огнот во регионот.
XS
SM
MD
LG