Достапни линкови

Односите меѓу Азербејџан и Ерменија се заоструваат


Азербејџанското министертво за одбрана соопшти дека ерменските трупи денеска убиеле азербејџански војник во близина на спорниот регион Нагорно Карабах. Според податоците на министеството ова е 18 жртва годинава во тој регион. Во изминативе неколку дена повторно се заострија односите меѓу Ермнија и Азербејџан по неодамнешните случувања во регионот.
XS
SM
MD
LG