Достапни линкови

Иванов им го честита празникот на граѓаните


Претседателот Ѓорге Иванов денеска упати честитка до граѓаните на Македонија за државниот празник 11 октомври. Во честитката е наведено дека на одбележување на 70 годишнината од борбата против фашизмот може да се црпи сила и инспирација за патот по кој се движи државата. Македонија се уште не е во целост членка и рамноправен дел на меѓународната заедница и потребно е држвата да продолжи по тој пат се вели во честитката.
XS
SM
MD
LG