Достапни линкови

Ратко Младиќ хоспитализиран


Ратко Младиќ
Милош Шаљиќ еден од адвокатите на поранешниот генерал на босанските срби Ратко Младиќ изјави дека тој бил хоспитализиран поради пневмонија. 69 годишниот Младиќ на кој му се суди на Хашкиот трибунал за геноцид за време на војната во Босна и Херецеговина изутрината од Шевенинген бил префрлен во болница.
XS
SM
MD
LG