Достапни линкови

Кина воведува енергетски данок


Кина воведува данок на производство на нафта и на други енергетски извори за да собере пари за помош на сиромашните региони. Бесот на повеќето жители во регионите како Тибет е поради тоа што тие добиваат многу малку од експлоатацијата на природните ресурси.
XS
SM
MD
LG