Достапни линкови

Пописот пропадна?


илустрација
Државната пописна комисија објавила соопштение во кое се констатира дека не постојат услови за понатамошна реализација на пописот, јавија дел од македонските медиуми. Одлуката наводно била донесена поради неадекватна примена на методологијата која ја утврдил Државниот завод за статистика. Сите членови на Државната пописна комисија си поднеле неотповиклива оставка и им препорачале на учесниците во пописот да ги прекинат сите активности, пишуваат домашните медиуми.
XS
SM
MD
LG