Достапни линкови

Силите на Гадафи притиснати во Сирте


Сирте
Силите на либијската преодна влада соопштија дека ги притиснале силите лојални на Муамер Гадафи во центарот на Сирте, родниот град на Гадафи. Командантот на транзиционите сили Абдул Салам Џавалах изјави за агенцијата Ројтерс дека поддржувачите на Гадафи биле потиснати на брегот на Медитеранот.
XS
SM
MD
LG