Достапни линкови

Најмалку 6 луѓе се водат за исчезнати во поплавите по поројните дождови во турското летувалиште Анталија. Локалните власти спроведуваат акција за пронаоѓање на исчезнатите.До сега 25 луѓе се спасени откако билe блокирани од поплавите.Поројните дождови ја зафатија Анталија вчера а според метеоролозите невремето може да трае уште два дена.
Околу 60 летови беа одложени поради дождот и силниот ветер.
XS
SM
MD
LG