Достапни линкови

Разговори НАТО - Русија за европскиот ракетен штит


NATO Supreme Allied Commander James Stavridis
Главниот командант на НАТО, Адмирал Џејмс Ставридис денеска за европскиот ракетен штит ќе разговара со преставници на Кремљ во Москва.
Ставридис и шефот на рускиот генералшаб Николај Марков ке разговараат за оваа американска иницјатива на која Москва се противи. Двете делегации ќе разговараат и за соработката во борбата против пиратите во Аденскиот Залив.
XS
SM
MD
LG