Достапни линкови

Спречен напад на телевизија во Тунис


Полицијата во Тунис уапси десетици исламски демонстранти, кои се обидоа да нападнат една телевизиска станица која го прикажала филмот Персеполис.
Филмот е направен според новелата на Марјана Сатрапи за нејзиниот живот за време и по исламската револуција во Иран во 1979 година.
XS
SM
MD
LG