Достапни линкови

Силен земјотрес во Јапонија


Нуклеарната централа Фукушима по земјотресот во март годинава
Земјотрес со јачина од 5,6 степени го погоди североисточниот дел на Јапонија. Се уште нема извештај за повредени или штета и не беше објавено предупредување за цунами.
Според локалните медиуми немало абнормалности во нуклерната централа Фукушима, која беше оштетена кога Јапонија беше погодена од земјотрес и цунами во март годинава.
XS
SM
MD
LG