Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно наместа со повремен дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен, а наместа дозасилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 2 до 8 степени, а дневната од 8 до 15 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд особено претпладне, а ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе достигне до 6 степени, а дневната до 12 степени.
XS
SM
MD
LG