Достапни линкови

Меркел и Саркози се сретнаа во Берлин


Францускиот претседател Никола Саркози и германската канцеларка Ангела Меркел се сретнаа денеска во Берлин. Се очекува на нивната средба главна тема на разговор да биде должничката криза и борбата против турбуленциите во еврозната. Лидерите на двете најголеми економии во еврозоната ќе разговараат околу разликите и деталите од планот за рекапитализација на банките во Европа поради стравување од продлабочување на кризата.
XS
SM
MD
LG