Достапни линкови

Макартни ќе се жени на роденденот на Џон Ленон


Поранешниот член на Битлси Пол Макартни денеска ќе се ожени по трет пат со својата вереница Ненси Шивел. Британските медиуми јавуват дека Макартни го одбрал овој ден за да се совпадне со роденденот на неговиот колега од Битлси Џон Ленон кој во 1980 година беше убиен во Њујорк.
XS
SM
MD
LG