Достапни линкови

Пожар во дом за стари луѓе во Русија


При пожар што избувнал во дом за нега на стари лица во Русија, загинале 4 лица а 2 се водат за исчезнати.Локалните власти соопштија дека трагаат по исчезнатите додека останатите станари за домот се префрлени во блиската болница
. Во соопштението е наведено дека се уште се непознати причините за пожарот.
XS
SM
MD
LG