Достапни линкови

Загина познат руски ски скокач


Рускиот ски скокач Павел Карелин денеска загина во сообраќајна несреќа, јавуваат новинските агенции.Карелин со своите 21 година беше најголемата надеж на Русија за медел во ски скокање во пресрет на Олимписките игри кои треба да се оддржат во 2014 година. На последното светско првенство во Гармиш-Партенкирхен во Германија го освои второто место. Најдобриот резултат на Карелин во 2010-та година на Зимските олимписки игри во Ванкувер е 10-то место.
XS
SM
MD
LG