Достапни линкови

Двајца војници од ИСАФ мисијата загинале во Авганистан


НАТО соопшти дека двајца војници од ИСАФ мисијата загинале при нападите на милитантите во јужниот дел на Авганистан. Повеќе детали за инцидентот и националноста на војниците не се соопштени. Бројот на загинати војници на НАТО месецов изнесува 6 додека од почетокот на годинава вкупно 460 припадници на странските безбесносни сили загинале во Авганистан.
Во меѓувреме во одделни судири во земјата денеска загинале 8 милитанти и еден полицаец.
XS
SM
MD
LG