Достапни линкови

Народот во Јемен ќе ги добие парите од Нобеловата Награда


Јеменската добитничка на Нобелова наградата за мир Твакул Карман
Јеменската добитничка на Нобелова наградата за мир Твакул Карман вети дека нејзниот дел од парите кои и следуваат со наградата ќе го донира на народот откако ќе се повлече претседателот Али Абдула Салех. Салех вчера изјави дека е подготвен да се повлече од функцијата во наредните неколку денови, но ова не е прв пат да изразува подготвеноста за тоа. Јемен во послениве 9 месеци е блокиран од протести против 33 годишното владеење на Салех.
XS
SM
MD
LG