Достапни линкови

Демонстранти насилно влегле во сириската амбасада во Берлин


Германската полиција соопшти дека група демонстранти синоќа упаднале во сириската амбасада во Берлин во знак на протест по убиството на курдкиот опозициски лидер во Сирија. Околу 20 демонстранти ја урнале оградата на сириската амбасада и предизвикале материјална штета во внатрешноста на зградата. Германската полиција соопшти дека вработените и амбасадорот не се повредни при упадот и дека не се уапсени демонстрантите.
XS
SM
MD
LG