Достапни линкови

Путин во посета на Кина


Рускиот премиeр Владимир Путин планира да ја посети Кина следната недела со цел да ги зацврсти економските односи. Тој при посетата ќе биде придружуван од 160 члена делегација вклучувајќи ги и најголемите бизнисмени во земјата. Главниот фокус на средбите на Путин со кинескиот државен врв ќе бидат енергетски ресурси и политичкки разговори, како и потпишување на неколку договори.
XS
SM
MD
LG