Достапни линкови

Ирачката армија го одложи повлекувањето од градовите


Ирачката војска го одложи повлекувањето на своите сили од градовите каде наместо полицијата се грижи за безбедноста. Портпаролот на воената единица во Багдад Касим ал Мусави изјави дека војската е загрижена дека полицијата нема да се справи добро со безбедноста и затоа е одложено повлекувањето кои требаше да се случи до крајот на годинава. Војската се грижи за безбедноста во повеќето делови на Ирак.
XS
SM
MD
LG