Достапни линкови

Медведев:На Русија и треба подобра бизнис клима


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска изјави дека на Русија и е потробенa подобра бизнис клима за да може да помогне во привлекувањето на инвестиции.Медведев додаде дека странските инвцеститори повлекле капитал во вредност од 36,8 милијарди евра од руската екосономија годинава. Според податоците на Централната Банка тоа е за три пати повеќе од лани.
XS
SM
MD
LG