Достапни линкови

Убиен киднапер во Киргистан


Киргистанските власти соопштија дека полицијата уби вооружен киднапер на минибус во јужниот дел на Киргистан. Во соопштението е наведено дека при спасувачката акција ниту еден од 15 заложници не бил повреден. Локалните власти соопштија дека киднаперот бил осомничен дека е дел од екстремистичка група и дека при обид да избегне апсење го запленил возилото.
XS
SM
MD
LG