Достапни линкови

Бугарска претседателска кампања во Штип


Архивска фотографија, кампањата за парламентарните избори во Бугарија, 2009 година
Летоци со информации за бугарска претседателска кампања се расфрлани низ градот Штип јавуваат дописниците на македонските медиуми. На пропагандиот материјал на претседателскиот кандидат Красимир Каракачанов е напишано мотото на неговата партија „ Имаш достоинство, биди патриот“. Претседателските избори треба да се оддржат на 23 октомври.
XS
SM
MD
LG