Достапни линкови

Протести пред сириската амбасада во Виена


Околу 20 луѓе насилно влегле во сириската амбасада во Виена за време на денешните протестите пред зградата. Австриската полиција соопшти дека 11-мина од нив се притворени и дека нема повредени, но причинета е материјална штета. Демострантите пред амбасадата во Виена протестираат против режимот на Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG