Достапни линкови

Експлозија во полициска станица во Јемен


Антивладини протести во Јемен
При експлoзија во полициска станица во Јемен денеска загина еден војник а седумнина се ранети. Властите во Јемен соопштија дека станува збор за терористички напад и дека по експлизијата полицијата започнала вооружена пресметка со напаѓачи кои блокирале неколку патишта. Јемен е девет месеци блокиран поради протестите против владењето на претседателот Али Абдула Салех. Претходно јеменската опозиција повика на нови протести во главниот град Сана.
XS
SM
MD
LG