Достапни линкови

САД повторно бараат од Асад веднаш да си поднесе оставка


Соединетите Држави повторно го повикаа сиријскиот претседател Башар Ал Асад да си поднесе оставка откако сиријските сили убиле еден од водечките опозициски активисти. Белата Куќа соопшти дека Асад мора да се повлече пред да биде предоцна. Сиријски активисти тврдат дека на протестите по вчерашната петочна молитва, сиријските сили во градовите Дамаск и Хомс пикале врз демонстрантите, при што најмалку 8 лица биле убиени.
XS
SM
MD
LG