Достапни линкови

Намален стравот од рецесија во САД


U.S. -- Participants in the "Occupy Wall Street" demonstrate around Wall Street attempting to disrupt pedestrian flow for financial workers to get to work, in New York, 19Sep2011
Во Соединетите Држави во септември се отворени 103 илјади работни места доволно да стивне стравот од нова рецесија кој со недели владее во земјата.
Бирото за вработување соопшти дека станува збор за повеке работни места отколку што се проценуваше во Јули и Август.
Нивото на невработеност сепак, останува на 9,1 насто. По оваа вест на Доу Џонс е забележан пораст на акциите.
XS
SM
MD
LG