Достапни линкови

Три лица загинаа во невреме во Хрватска


Хрватска денеска ја погоди силно невреме, проследено со поројни дождови и драстично намалување на температурите, при што загинаа три лица.
Во Бјеловар гром удрил во дом за стари и изнемоштени лица, предизвикувајќи пожар во кој загинале тројца, а 11 луѓе се повредени.
Токму според најавената прогноза, Хрватска по вчерашните летни температури од 25 до 30 степени ја зафати значително разладување.
На повисоките планини и во Горски Котор падна и првиот снег
XS
SM
MD
LG