Достапни линкови

Карзаи - потфрливме на безбедносен план


India -- Afghan President Hamid Karzai sits before addressing a gathering at The Third R K Mishra Memorial Lecture organised by Observer Research Foundation in New Delhi, 04Oct2011
Авганистанскиот Претседател Хамид Карзаи изјави дека владата и НАТО не успеале да обезбедат сигурност за авганистанците.
Во интервју за Би Би Си, по повод 10 годишнината од инвазијата, тој рече дека тоа е најголемото промашување на владата и меѓународните партнери.
XS
SM
MD
LG