Достапни линкови

Путин најави модернизација на воената индустрија


Рускиот премиер Владимир Путин
Рускиот премиер Владимир Путин денеска изјави дека владата во наредните три години ќе вложи над 13 милијарди долари за модернизација на застарената воена индустрија. Тој прецизира дека за тој период ќе бидат модернизирани над 1700 фабрики за производство на оружје.
XS
SM
MD
LG