Достапни линкови

Македонско - романски бизнис форум во Букурешт


Macedonia - Macedonian President Gjorge Ivanov and the Romanian President Traian Basescu in Skopje - 27May2010
За нас Романија е важен партнер и од клучно значење за двете држави е интензивирање на меѓусебната економска соработка, им порача македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов на романските бизнисмени на денешниот Македонско – романски бизнис форум што се одржува во Комората за индустрија и трговија Букурешт.
Како што јави МИА, Иванов ги повика романските бизнисмени да ја посетат Македонија и да ги искористат нејзините предности при реализацијата на нивните бизнис планови не само на македонскиот пазар, туку и за целиот регион.
XS
SM
MD
LG