Достапни линкови

Обама - Пакистан контактира со „непријатни ликови“ во Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама го обвини Пакистан дека одржува контакти со „непријатни ликови“ во Авганистан. Тој предупреди дека задади одржување долгорочни односи, Исламабад мора да внимава на американската загиженост.
Односите меѓу САД и Пакистан почнаа да се затегнуваат откако Американците годинава го убија лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен, на пакистанска територија.
XS
SM
MD
LG