Достапни линкови

Сончево време и денеска


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.
Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени.
Во Скопје и околината слично време, со температура до 27 степени.
XS
SM
MD
LG