Достапни линкови

Меркел се сретна со Лагард


Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Берлин се сретна со претседателската на Меѓународниот монетарен фонд Кристин Лагард. По средбата Меркел изјави дека рекапитализацијата на банките треба да се спроведе што е можно побрзо. Таа смета дека нема место за двоумење по ова прашање. Меркел денеска треба да се сретне и со шефот на Светската Банка и претставници на Г-20 во Берлин каде ќе разговараат за должничката криза во еврозоната.
XS
SM
MD
LG