Достапни линкови

ОН: Над 2 900 луѓе загинале во битките во Сирија


Обединетите Нации соопштиja дека во Сирија до сега загинаа над 2900 луѓе од почетокот на демонстрациите во март против режимот на Башар Ал Асад. Потпаролот на високиот комесар за заштита на човекови прават Нави Пилај , Руперт Колвил изјави дека податоците се добиени според листите што ги води светската организација. Тој додаде дека во бројката не се евидентирани луѓето за кои се претпоставува дека се исчезнати.
XS
SM
MD
LG