Достапни линкови

Парламентарното собрание на СЕ ќе заседава за Балканот


Парламентарното собрание на Советот на Европа денеска во Стразбур на вонредна дебата ќе расправа за политичката ситуација на Балканот. Во предложениот извештај е опфатена ситуацијата на Косово и односите меѓу Приштина и Белград, политичката ситуација во Босна и Херцеговина и во Албанија.
XS
SM
MD
LG